Budynek gotowy

Już w październiku planujemy przenieść lekcje do nowego budynku.
A wyglada tak:

praca wre!

Praca wre – naprawdę!

W zeszłym tygodniu dostarczono na budowę wykładziny podłogowe: sale są tynkowane i lada chwila będzie można „kłaść podłogi”.

W łazienkach na wszystkich piętrach jest już glazura – kolorowa, spodoba się dzieciom.

Biała glazura jest już także na zapleczu jadalni, w tzw. kuchence (nie będziemy tu gotować obiadów, ale stanie tu zmywarka, bemar do podgrzewania posiłków i lodówka. Otrzymaliśmy z EURO AGD sprzęty: 3 lodówki, pralkę, czajniki – do wyposażenia szkoły.

Rodzice uczniów – p. Anna Salak i p. Magda Mrozowska – pomagają nam zaprojektować wnętrza tak, aby przestrzeń była optymalnie wykorzystana.

Wznoszona jest tzw. dobudówka – będzie tu szyb windy i klatka schodowa od windy do korytarzy. Dobudówka to na poziomie zero także mały hol przy sali gimnastycznej oraz dwie przebieralnie.

Przywieziono poręcze na klatkę schodową: stare, choć ładne, trzeba było zdemontować (za dużo elementów drewnianych).

Trwa rozbiórka malowniczych baraków na terenie, na którym w przyszłości będzie małe boisko (wniosek grantowy został złożony).

Dzisiaj wywieziono wszystkie sprzęty z Kabat – pożegnaliśmy się z siedzibą na Wąwozowej 28. Jutro oddajemy klucze! Łza się w oku kręci…

Nasza Mokotowska siedziba jest wielkim magazynem. Na parterze i pierwszym piętrze niebawem rozpocznie się remont – chcemy, aby uczniowie klas 7 i 8 rozpoczęli nowy rok szkolny w odnowionych i powiększonych salach.

Bardzo dziękuję Rodzicom i Nauczycielom, którzy przenosili i przewozili dziesiątki mebli, komputery, pudła z książkami i pomocami. Kilkanaście osób i kilka samochodów a tyle pracy…

Mamy już 20 zamontowanych okien!

Kolejne dobre informacje z placu budowy: w budynku naszej nowej szkoły zamontowano już 20 okien!

Montaż okien będzie wieloetapowy i zakończy się w połowie maja.

Dzięki Waszej hojności udało się zebrać fundusze na windę, która  została już zakupiona 🙂 Dziękujemy!!!

Przy okazji pragniemy przypomnieć o zbliżającym się terminie rozliczenia podatku PIT. Gorąco zachęcamy, by w ramach 1% podatku dochodowego wesprzeć rozbudowę naszej szkoły. To nic nie kosztuje, a jest bardzo potrzebne!
Dobrym pomysłem jest też rozpropagowanie tej informacji wśród rodziny i znajomych – będzie to wspaniały prezent dla naszych uczniów, nauczycieli i całej naszej społeczności. Dziękujemy!Poniżej szczegółowe informacje:Stowarzyszenia Przymierze Rodzin,KRS 0000091879,
Cel szczegółowy: Darowizna na cele statutowe: rozbudowa budynku na Mokotowie

idzie wiosna, a w naszej szkole już za chwilę pojawią się pierwsze okna :-)

Co słychać na budowie nowej szkoły?
Przede wszystkim – budowa trwa!

Wykonano 95% prac związanych z wyburzeniami włącznie z rozbiórką stropu nad aulą – to najmniej efektowna część prac, trudna i uciążliwa, ale niezbędna.

ddd
Rozebrany strop nad aulą. Niebawem wycięte zostaną również widoczne na zdjęciu belki stalowe, żeby stworzyć dwukondygnacyjną aulę.

Wykonano instalacje grzewczą i wylewki na poddaszu budynku, trwają prace nad instalacją wodno-kanalizacyjną, elektryczną i teletechniczną na wszystkich kondygnacjach. 

Trwają roboty elewacyjne ściany północnej budynku (od strony boiska szkoły nr 157). Budynek jest ocieplany. W dalszej kolejności ściana wschodnia i częściowo południowa.

Wymurowano ścianki działowe wydzielające sanitariaty na korytarzach, oraz na zapleczu jadalni.

Rozpoczęto prace ciesielsko-żelbetowe przy wznoszeniu nowoprojektowanej dobudówki, w której znajdować się będzie wejście główne, szyb windowy oraz część korytarza.

Zamówiono windę firmy Otis oraz okna.

Montaż okien będzie wieloetapowy i zakończy się w połowie maja. Pierwszy etap zostanie wykonany do połowy kwietnia. Ale już teraz można zobaczyć, jak doświetlone będą sale lekcyjne.

bal charytatywny

25 stycznia 2020 roku w Forcie Sokolnickiego odbył się I Bal Charytatywny Szkoły Podstawowej nr 2 Przymierza Rodzin pod Patronatem Stowarzyszenia Przymierze Rodzin.

Zorganizowanie takich wydarzeń przyczynia się do integracji naszego środowiska, któremu bliskie są wartości promowane przez Stowarzyszenie Przymierze Rodzin. Przez budowanie więzi między ludźmi chcemy wpływać na rozprzestrzenianie pozytywnych postaw nastawionych na budowanie i wzmacnianie rodzin, a także promować instytucje działające na rzecz wychowania i edukacji młodzieży.

Bal był również wydarzeniem, które pomogło zebrać fundusze na rozbudowę Szkoły. Dzięki hojności Darczyńców zebraliśmy imponującą kwotę 100 tys. złotych, która pozwoli realizować dalsze etapy budowy, a tym samym wypełniać misję Stowarzyszenia, związaną z kształtowaniem młodego pokolenia.

Serdecznie dziękujemy wszystkim, którzy zaangażowali się w to wydarzenie: Stowarzyszeniu Przymierze Rodzin, pracownikom Centrum Sztuki Fort Sokolnickiego oraz uczestnikom Balu – za wspaniałą atmosferę, zaangażowanie i wielką hojność.

Kończy się wyburzanie ścian wewnętrznych

14.01.2020 r.

Brak zimy w tym roku nie wszystkim doskwiera – robotnicy na naszej budowie są zachwyceni. Właśnie kończą wyburzanie ścianek działowych wewnątrz modernizowanego budynku. Ponadto:

 • Wykonano instalację wodno-kanalizacyjną: czekamy na wymagane zgody aby wpiąć się do sieci miejskiej.
 • Planowana jest częściowa rozbiórka dachu i przygotowanie otworów pod okna.
 • Niebawem będą zamurowane okna w dawnym refektarzu oraz zasypana zostanie fosa od strony ogrodu willi przy Kazimierzowskiej: te przygotowania są potrzebne do budowy sali gimnastyczno-widowiskowej.
 • W marcu powinny się rozpocząć prace wewnątrz budynku.

Postępy prac na budowie

Postęp prac na budowie przedstawia się następująco:

 • wybrano wykonawcę stolarki pcv;
 • trwa wybór wykonawcy ślusarki aluminiowej;
 • trwają finalne uzgodnienia z projektantami zmian wentylacji; całego budynku;
 • trwa analiza rozwiązania przesklepienia otworów = nadproża;
 • trwa demontaż posadzek oraz drzwi na kondygnacjach +3, +2 i +1;
 • pobrano próbki cegieł do badań murów wewnętrznych;
 • rozpoczęto roboty na przyłączu wody;
 • rozpoczęto demontaż instalacji elektrycznej;
 • od dnia 29.11.2019r. budowa działa na zasileniu budowanym;
 • od środy (11.12.2019r.) Wykonawca intensyfikuje prace wyburzeniowe i wykonywanie nowej konstrukcji.

Podziękowanie dla siostrzanych szkół

Serdecznie dziękujemy siostrzanym szkołom Przymierza Rodzin z Ursynowa i Bielan za wspieranie dzieła rozbudowy szkoły z Mokotowa. Bardzo doceniamy Wasz wysiłek i starania!


Z wdzięcznością

Społeczność Szkoły Podstawowej nr 2 Przymierza Rodzin im. ks. Jana Twardowskiego

RUSZYŁY PRACE BUDOWLANE!

23 października ruszyły prace budowlane !!! Robotnicy przygotowują plac i wykonują wjazd na teren budowy od ulicy Racławickiej. Dzieje się…