Inwestycja polega na adaptacji powstałego w latach 80 XX wieku budynku Sióstr Franciszkanek, który pierwotnie pełnił funkcję domu mieszkalnego Zgromadzenia. Nowy obiekt będzie się charakteryzował nowoczesną architekturą o prostych kształtach i funkcjonalnej formie, nawiązującą do modernizmu, trwale obecnego na Mokotowie.

Przedsięwzięcie obejmuje także dostosowanie części ogrodu zakonnego na potrzeby terenów rekreacyjnych dla uczniów. Powstanie wielofunkcyjne boisko, mały plac zabaw i strefa wypoczynku z ławkami. W miarę naszych możliwości będziemy się dzielić tą infrastrukturą z lokalną społecznością, angażując się również w miejskie projekty partycypacyjne.

Nowy budynek będzie sąsiadował z dotychczasową siedzibą szkoły. Dzięki rozbudowie będziemy mogli osiąść już na stałe na Starym Mokotowie i sprowadzić z dalekiego Ursynowa naszą młodzież z klas 7-8. Szkoła pozostanie kameralna i nadal w każdym roczniku uczyć się będą tylko dwie klasy, liczące po 20 uczniów.    

Modernizacja i remont budynków umożliwią wygospodarowanie nowych przestrzeni i udogodnień, których dotychczas nie mieliśmy, jak na przykład dostęp do budynku dla osób niepełnosprawnych. Powstanie też stołówka, a w niej znajdą się zmywarki do naczyń: nie chcemy już używać jednorazówek!

Większa przestrzeń znacząco zwiększy komfort pracy uczniów, nauczycieli i pracowników szkoły.

W nowym budynku znajdą się pracownie: naukowa, językowa i mobilna komputerowa, a także przytulna świetlica dla młodszych uczniów.

Aula sportowo-widowiskowa da odpowiednią oprawę dla corocznie organizowanych finałów Tygodni Teatralnych, licznych występów i konkursów recytatorskich, tanecznych, baletowych i piosenkarskich oraz pozwoli na dalszy rozwój szkolnego sportu, który, mimo braku własnej infrastruktury, stoi na bardzo wysokim poziomie.